Private Jacuzzi & Pool, Elegant La Escondida 5Br Villa
| Wi-Fi | Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning | Simbassäng Utomhusbassäng |
| Spa & Hälsocenter Jacuzzi | Barnvänligt Barnsängar | Luftkonditionering |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Private Jacuzzi & Pool, Elegant La Escondida 5Br Villa San Miguel de Allende med 7 sovrum, som ligger inom 2 km från Parque Juárez, erbjuder tillgång till en privat pool. Den här villan med 7 badrum, som har en uteplats, bjuder in gästerna att besöka Utsiktspunkten El Mirador, som ligger ungefär 10 minuters bilfärd bort.
När du bor i den här villan befinner du dig inom 2,1 km från Cañada de la Virgen och inom 3 km från San Francisco-templet. Gästerna kommer att uppskatta närheten till Hantverksmarknad, som ligger ungefär 15 minuters bilfärd bort.
Utsikten över gatan och omgivningen gör din vistelse komplett. Det finns även torktumlare, gratis toalettartiklar och badmössor samt en separat toalett och en dusch.
Gästerna kan laga sina egna måltider i ett utrustat kök och använda sig av matplats. I köket finns även vattenkokare, fullstort kylskåp och te-/kaffebryggare. Quetaro interkontinentala flygplats ligger 90 km från boendet. Bland faciliteterna på plats finns bubbelpool och hydromassagebadkar.
- Lokala sevärdheter
- Artlalli2355 km
- Parque Juárez2484 km
- Centro Mexicano de Lengua y Cultura2439 km
- La Casona1587 km
- Marilau2241 km
- Chapel of Jimmy Ray Gallery373 km
- Instituto Allende2537 km
- La Pina Azul Escuela de Cocina2475 km
- La Comer979 km
- Flygplatser
- Quetaro interkontinentala flygplats89 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- 24-timmars säkerhet
- Allergifria rum
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
- Picknickområde/bord
- Särskilda dietmenyer
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Jacuzzi
Service
- Hushållning
På rummet
- Luftkonditionering
- Uppvärmning
- Sittgrupp
- Uteplats
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Barnsängar
- Bordsspel
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från Private Jacuzzi & Pool, Elegant La Escondida 5Br Villa till Quetaro interkontinentala flygplats?
Flygplatsen Quetaro interkontinentala ligger 90 km från Private Jacuzzi & Pool, Elegant La Escondida 5Br Villa. - ❓
Finns det ett kök på Private Jacuzzi & Pool, Elegant La Escondida 5Br Villa?
Ett komplett kök finns på Private Jacuzzi & Pool, Elegant La Escondida 5Br Villa. - ❓
Kan vi ta med våra husdjur till Private Jacuzzi & Pool, Elegant La Escondida 5Br Villa?
Ja, husdjur är tillåtna på Private Jacuzzi & Pool, Elegant La Escondida 5Br Villa. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i semesterbostaden?
I semesterbostaden kan du utforska San Miguel de Allendes viktigaste landmärken, inklusive Plaza de la Constitución (3 km), Cañada de la Virgen (2 km) och La Esquina mexikanska leksaksmuseet, som finns inom 10 minuters bilresa. - ❓
Finns det några spa-möjligheter på Private Jacuzzi & Pool, Elegant La Escondida 5Br Villa som gästerna kan utnyttja?
Gästerna på Private Jacuzzi & Pool, Elegant La Escondida 5Br Villa kan koppla av med bubbelpool och hydromassagebadkar.